2 Kat Eşya Düşürme Şansı Efsunu

lisamt2

2 Kat Eşya Düşürme Efsunu Nedir?

Metin2 Türk serverinde ya da emek pvp serverlarında önemli bir yere sahip olan bu efsun, her kestiğiniz yaratık için üzerinizde giyili olan oran kadar, item düşürme olasılığınızı arttırır. Örnek vermek gerekirse %40 bonuslu şekilde ayışığı sandığı düşürüyorsanız, normalde 100 adetse bu sayı bonuslu şekilde tahminen 150 civarı olacaktır. Ya da normal itemleri düşürme olasılığınızı arttırır. Bu yüzden para kasmanızda büyük önem taşıyan bu efsun, ne olursa olsun kasılma itemlerinizin olmazsa olmazıdır. Drop oranları ne kadar yüksek olursa olsun, her zaman faydası olacaktır.

Kısaca oyundaki eşya düşürme (item drop) şansınızı arttırabilecek tek efsun budur.

2 Kat Eşya Düşürme Efsunu Hangi İtemlere Gelir?

lisamt2

2 kat eşya düşürme şansı efsunu, bir kaç item hariç tüm itemlere eklenebilir. Hızlıca item düşürebilmek için bu efsunu aşağıdaki itemlerinize getirebilir, ya da hazır 2 Kat Eşyalı Düşürmeli itemler alarak kasılmaya başlayabilirsiniz.

  • Küpe (%2-20 Arasında 2 Kat Eşya Düşürme Şansı Eklenebilir)
  • Bilezik (%2-20 Arasında 2 Kat Eşya Düşürme Şansı Eklenebilir)

Sadece küpe ve bileziğe ekleyebildiğimiz bu efsun, tam oranlarla birlikte toplamda %40 oranında iki kat eşya düşürme şansı sağlamaktadır. TR Sunucusunda bu efsunla birlikte eventlerde hırsız eldiveni de kullanarak deli gibi para kasabilirsiniz. Bu yazının size faydası olduysa aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere ufak bir teşekkür etmeyi unutmayın 🙂

tags: metin2 iki kat eşya düşürme, 2 kat eşya düşürme şansı, 2 kat eşya hangi itemlerde, iki kat eşya efsunu nedir, 2 kat eşya düşürme hangi itemlere gelir

Metin2 Rehberi
Metin2 oynamaya 2007 yılında Alesta serverında başladım. Alesta serverinde uzun süre sıralamada ilk 100de kaldım ve ardından PVP serverlar ile ilgilenmeye başladım. Çeşitli serverlarda GM'lik görevi yaptıktan sonra kendi serverlarımı kurmaya başladım. Yıllar boyunca kendi PVP serverlarımı yönettim ve geliştirmeler yaptım. Şimdi Metin2 Rehberi aracılığıyla bütün tecrübemi sizlerle paylaşmak istiyorum.
lisamt2