Metin2 Log Hatası Çözümü

lisamt2

Metin2 Log Hatası Nedir, Niye Hata Verir?

Metin2 Log hatası genellikle oyun dosyalarındaki eksikliklerden dolayı karşımıza çıkar, Traceback.pyc ya da locale_add.tr dosyasının eksikliği ya da hatası bize oyuna girişte ya da oyun ekranında log hatası olarak geri dönüş yapar. Sorunun kaynağını bildiğimize göre çözümü de basit. Peki log hatası çözümü nasıl olur?

Log Hatası Çözümü nasıl olur?

Çözüm için 3 seçeneğimiz bulunmakta, sırasıyla tüm çözümleri kısaca anlatalım.

lisamt2

Çözüm 1: Uyumluluk Sorunu Giderme (Metin2.CREATE NO APPRORIATE DEVICE Hatası)

  • Metin2.exe dosyasının sağ tıklama seçeneklerinden “Uyumluluk sorunu giderme”ye tıklayalım.
  • Uyumluluk sorunu giderme işlemi, hata tespit ettiyse Programı sına butonuna bastığımızda oyun bir ihtimal açılacaktır.
  • Uyumluluk sorununu giderdikten sonra oyunu kapata basıp, ilerleyin. Sorun düzelmişse oyuna devam, eğer sorun devam ediyorsa diğer çözümlere göz atın.

Çözüm 2: Oto patcher

  • Metin2 oyun klasörüne giriş yapın ve locale_add.tr adlı dosyayı bulun.
  • Dosyayı masaüstüne kopyalayın ve metin2 klasöründen silin.
  • Oto patcher yardımıyla oyunu tekrar açın ve dosyaların yüklenmesini bekleyin.
  • Eğer sorununuz çözülmediyse aşağıdaki seçeneği deneyin.

Çözüm 3: Lib dosyasını silme (Traceback.pyc Log Hatası)

  • Eğer pvp oynuyorsanız ve autopatcher destekliyorsa; Oyunun lib klasörünü tamamen silin.
  • Otopatcher yardımıyla oyuna giriş yapın ve oyun dosyalarının güncellenmesini bekleyin.
  • Traceback.pyc log hatası çözülmüş olacak, eğer çözülmemişse ya da autopatcher yoksa, oyunun sitesinden tam sürümü tekrar indirin ve kurulum yapın.

Log hatasının temel sebebi oyun dosyalarından kaynaklanmaktadır. Oyun zevkiniz ve tekrar hata almamanız için size en iyi önerimiz tüm metin2 klasörünü silip, hangi server ya da sunucuyu oynuyorsanız onun dosyaları kurmanızdır. Eğer TR sunucusunda oynuyorsanız, pvp geçiş yaparken dosyalar uyum sağlamayacak. Oyun için çoğu eklenti TR’de olmadığı için oyun ve sunucu uyumsuzluğu ortaya çıkacaktır. En iyi seçenek, siteden indirin ve kurun keyfinize bakın.

Aşağıdaki videoda da arkadaşımız çok güzel anlatmış, eğer yazılı olarak gördüklerinizi uygulayamıyorsanız videoyu izlemenizi tavsiye ederim. Yazının yararı olduysa yorumlardan bizlere teşekkür etmeyi unutmayın 🙂

Metin2 Rehberi
Metin2 oynamaya 2007 yılında Alesta serverında başladım. Alesta serverinde uzun süre sıralamada ilk 100de kaldım ve ardından PVP serverlar ile ilgilenmeye başladım. Çeşitli serverlarda GM'lik görevi yaptıktan sonra kendi serverlarımı kurmaya başladım. Yıllar boyunca kendi PVP serverlarımı yönettim ve geliştirmeler yaptım. Şimdi Metin2 Rehberi aracılığıyla bütün tecrübemi sizlerle paylaşmak istiyorum.
lisamt2