Metin2 Tarihçi nerdedir, ne işe yarar?

lisamt2

Metin2 Tarihçi NPC’si Ne işe yarar?

Tarihçi, Ramazan Etkinliklerinde ya da Simit dropları açıldığında gelen bir npcdir. Yaratıklardan düşürdüğümüz simitleri tarihçi’de tatlıya çevirebiliriz ya da günlük olarak bereket meyvesini alabiliriz. 10 adet simit karşılığında bize 1 tane tatlı vermektedir.

Tatlı ne işe yarar?

Tarihçiye 10 adet simit verdiğinizde size 1 adet tatlı yapıp verir. Tatlıyı kullandığınızda aşağıdaki özelliklere 30 dakika boyunca sahip olursunuz.

  • Hareket Hızı : + %10
  • Hasar : + %5
  • Exp : + %10
  • Geçerlilik süresi :30 dakika

Tarihçiden Tatlı nasıl alınır?

lisamt2

Tarihçiyi sorguladığınızda Tatlı yiyelim tatlı konuşalım Seçeneği açılacaktır. Her 10 simitinize karşılık 1 adet tatlı verecektir.

Metin2 Tarihçi Nerededir?

Tarihçi, Ramazan etkinliğinde düşürdüğümüz simitleri bizden alarak tatlı üretir. Bunun için öncelikle onunla konuşmanız gerekmektedir. Peki nerede bulacağız tarihçiyi?

  • Tarihçi mavi bayrakta, kırmızı bayrakta ve sarı bayrakta 1. köydedir.
  • Tarihçi, mavi bayrakta seyisin arka kısmındadır. Marketin arkasına doğru olan kısımda yani simyacı yolunun markete yakın kısmında sol tarafta kalıyor.
  • Aynı şekilde diğer bayraklarda da seyisin ve marketin çevresinde oluyor.

Tarihçiyi bu şekilde bulabilirsiniz. Simit ve Tatlı etkinliğini iyi değerlendirin, Bereket meyvesini iyi saklayın ki etkinlik sonunda sizi günlerce idare edebilecek bineğe sahip olun.

metin2 tarihçi nerde mavi bayrak, metin2 tarihçi nerede, tarihçi ne işe yarar, tarihçi metin2

Metin2 Rehberi
Metin2 oynamaya 2007 yılında Alesta serverında başladım. Alesta serverinde uzun süre sıralamada ilk 100de kaldım ve ardından PVP serverlar ile ilgilenmeye başladım. Çeşitli serverlarda GM'lik görevi yaptıktan sonra kendi serverlarımı kurmaya başladım. Yıllar boyunca kendi PVP serverlarımı yönettim ve geliştirmeler yaptım. Şimdi Metin2 Rehberi aracılığıyla bütün tecrübemi sizlerle paylaşmak istiyorum.
lisamt2