Metin2 Kralı Yakala Nedir ? – Detaylı Rehber 2020

kraliyakala
lisamt2

Metin2’de yine bir etkinlik dönemi başladı ve en sevilen ama aynı zamanda en çok zorlanılan etkinlik olan kralı yakala etkinliği oyunu kasıp kavuruyor desek yalan olmaz. Bu yazımızda sizlerle Kralı Yakala etkinliğinin amacını, nasıl oynancağını ve bazı taktiklerini paylaşıcağız. Keyifli okumalar…

Kralı Yakala Etkinliği Amacı

Metin2 Kralı Yakala etkinliğinin amacı çok basittir. Yapmanız gereken sadece açabildiğiniz kadar kart açıp mümkün olduğunca puan toplamaktır. Tek denemede 100 tam puan almak için son oyun hamlenizde kralı tek seferde yakalamanız gerekmektedir. Bu etkinlikte en az 10 puan alırsanız ödül kazanırsınız.

Kralı Yakala Nasıl Oynanır ?

 • Kralı yakala oyununa başlerken mecburi olarak en düşük seviye kart ile başlarsınız. Oyunun başlangıcında ok size hangi kartı seçebileceğinizi gösterecektir.
 • Kartınıza tıklayarak onu “Kartım” bölümüne getirirsiniz. Aynı seviyede olan kartlar diğer bölümde kendiliğinden kayarlar.
 • Oyun sahasındaki kapalı olan kartı çevirip kendi kartınız ile karşılaştıracaksınız.
 • Eğer kendi kartınız ortadaki karttan daha yüksek seviye ise açtığınız karta göre puan alırsınız ve sonra bir kart açarsınız.
 • Eğer kendi kartınız ortadaki kart ile eşit seviyede ise yeni değişik bir kart ile oyun devam eder.
 • Eğer kendi kartınız ortadaki karttan daha düşük seviye ise oyun hamlesi biter.
 • Kartının değeri 5 ise kartın toplanır ve puan alamazsın.
 • Kartının değeri Kral ise 100 puan alırsın ve oyun biter.
 • Kartının değeri Bingo ise ekstradan 10 puan daha kazanırsın.

Kralı Yakala Taktikleri

 1.  İlk taktiğimiz ödülünüzü kesinlikle etkinlik bitmeden önce açmanız olacaktır.
 2. İkinci taktiğimiz ise oyun esnasında asla haritadan çıkmamanız olacaktır çünkü bu durumda ödülü kaybedersiniz.
Metin2 Rehberi
Metin2 oynamaya 2007 yılında Alesta serverında başladım. Alesta serverinde uzun süre sıralamada ilk 100de kaldım ve ardından PVP serverlar ile ilgilenmeye başladım. Çeşitli serverlarda GM'lik görevi yaptıktan sonra kendi serverlarımı kurmaya başladım. Yıllar boyunca kendi PVP serverlarımı yönettim ve geliştirmeler yaptım. Şimdi Metin2 Rehberi aracılığıyla bütün tecrübemi sizlerle paylaşmak istiyorum.
lisamt2