Metin2 Süper Taş Etkinliği Detaylı Anlatım

lisamt2

Metin2’nin vazgeçilmez etkinliklerinden yalnızca bir tanesi olan Süper Taş Etkinliği nedir? , amaçları nelerdir? ve özellikleri kaç tane vardır? Bunları inceleyeceğiz.

Her online mmorpg oyununda olduğu gibi Metin2’de de her ay ve hafta yeni bir etkinlik takvimi hazırlanıyor ve buna göre etkinlikler yapılıyor. Bu konuda ise oyuncuların oldukça sevdiği Süper Taş Etkinliği ile ilgili bilgi sahibi olacaksınız. Süper Taş Etkinliği ile ilgili bilgi alış-verişi yapmadan önce Metin2’deki bulunan hepimizin keserek para kastığımız metin taşlarından söz etsek çok güzel olur.

lisamt2

Hepiniz metin taşlarını bilirsiniz Metin2’de farklı bayraklarda ve birbirinden farklı bölgelerde rastgele şekillerde ortaya çıkmaktadırlar. Metin taşını keserken metin taşının içinden kestiğiniz metnin zorluk seviyesine bağlı olarak değişik türk Metin2 canavarları çıkacaktır. Şayet ekipmanlarınız yeteri kadar kuvvetli değilse bu canavarlarla baş etmek oldukça zorlu olmaktadır. Metin taşını kırınca ise içinden metin taşının düzeyine göre farklı eşyalar düşer ve çoğunlukla sağlam eşyalar düşeceğinden sağlam para kasılır.

Bu eşyalarla oyuncular oyun içinde ekipman güçlendirmesi, becerileri güçlendirmek için yetenek kitapları vs. gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılar veyahut ele geçirdiği eşyalarla oyun içinde ticaret yaparak para kazanır. Şimdi gelelim Süper Taş Etkinliği Ne? ve Süper Taş Etkinliği Nedir? konularını cevaplamaya.

Süper Taş Etkinliği

Süper Taş Etkinliği yukarıda söz ettiğim oyun içinde bulunan metin taşlarının iç içe takriben 10 tane bulunmasıdır. Başka bir deyişle normalde etkinlik olmadığı bir vakitte 1 metin taşı kesiyorsunuz. Süper Taş Etkinliğinde ise tek seferde 10 tane kadar aynı metin taşından kesmiş oluyorsunuz.

Böylelikle 1 metin taşından ele geçireceğiniz eşyaları tek seferde 10 katı kadar ele geçirmiş oluyorsunuz ve bu vaziyet size gelişmeniz için oldukça katkı sağlıyor. Etkinliğin zor tarafı ise tek 1 metin taşı keserken çıkan canvarsayısının 10 katı kadar fazla canavar yaratılıyor olması. Şayet tek 1 metin taşını keserken zorlanıyorsanız bu etkinlik boyunca 10 katı kadarında daha da zorlanabilirsiniz.

Şayet ki ekipmanlarınız yeteri kadar güçlüyse doya doya etkinliğin tadını çıkarabilirsiniz. Bu etkinliği kaçırmayın deriz. Metin2 Türkiye forumdan etkinlik takvimini inceleyerek o ay ki etkinliğe erişebilirsiniz ve böylelikle kendinizi ona göre hazırlayabilirsiniz. Metin2 Rehberi olarak yorumlarınızı dinlemeye hazırız.

Metin2 Rehberi
Metin2 oynamaya 2007 yılında Alesta serverında başladım. Alesta serverinde uzun süre sıralamada ilk 100de kaldım ve ardından PVP serverlar ile ilgilenmeye başladım. Çeşitli serverlarda GM'lik görevi yaptıktan sonra kendi serverlarımı kurmaya başladım. Yıllar boyunca kendi PVP serverlarımı yönettim ve geliştirmeler yaptım. Şimdi Metin2 Rehberi aracılığıyla bütün tecrübemi sizlerle paylaşmak istiyorum.
lisamt2