Metin2 “Torrent Güncellenmesinde Hata” Sorunu Çözümü 2020

metin2 torrent güncellenmesinde hata
lisamt2

Metin2 “Torrent Güncellenmesinde Hata” veya Metin2 PVP Torrent Hatası da diyebileceğimiz bu hatanın 2020 yılındaki versiyonunu sizlere anlatacağız. Öncelikle şunu belirtmemizde fayda var ki bu hatanın temel kaynağı bağlantı sorunlarıdır. Ayrıca bilgisayara format atmak ve oyunu silip tekrar yüklemek gibi işlemler bu hatanın çözümüne etki etmemektedir.

Torrent Güncellenmesinde Hata (PVP Torrent Hatası) Çözüm Yolları

Her oyuncuda hatanın ismi aynı olmasına rağmen her çözüm yolu çalışmamaktadır. Bu hatayı kesin olarak çözmek için sırayla denemeniz gereken en etkili 4 çözüm yolunu sizlerle paylaşacağız.

  1.  İlk denememiz gereken ve %90 oranıyla çözüme ulaştıran ilk yol bilgisayarı ve modemi kapatıp açmaktır. Bilgisayırınızı ve modeminizi resetledikten sonra bir süre bekleyin. Ardından bilgisayırınızı açıp başka hiçbir dosyaya girmeden direkt Metin2’yi başlatın. %90 oranla artık oyuna girebileceksiniz.
  2. Eğer bu hatayı alırken aktif olarak internetten indirme yapıyorsanız ya da internette gezinen varsa bunları durduruyorsunuz (Modeminize bağlı evin içindeki birinin internette gezinmesi bile etkileyebilir.) ve oyuna tekrar giriş yapmayı deniyorsunuz.
  3. Nadiren de olsa antivirüs programları oyuna bağlanırken bu hatayı almanızı sağlayabilirler. İlk 2 madde sorununuzu çözmediyse lütfen antivirüs programınızın “güvenlik duvarı” ayarını kapatın ve oyuna bağlanın.

“Torrent Güncellenmesinde Hata” 2020 Kesin Çözüm

lisamt2

Eğer yukarıdaki 3 maddeden hiçbiri işinize yaramadıysa bilgisayarınızdan Metin2’yi tamamen silip tekrar yüklemeniz gerekmektedir. Metin2’yi tamamen kaldırın, modemi resetleyin, bilgisayarınızdaki çerezleri silin ve ardından Metin2’yi indirin. Artık oyuna rahatlıkla girebilirsiniz.

 

Metin2 Rehberi
Metin2 oynamaya 2007 yılında Alesta serverında başladım. Alesta serverinde uzun süre sıralamada ilk 100de kaldım ve ardından PVP serverlar ile ilgilenmeye başladım. Çeşitli serverlarda GM'lik görevi yaptıktan sonra kendi serverlarımı kurmaya başladım. Yıllar boyunca kendi PVP serverlarımı yönettim ve geliştirmeler yaptım. Şimdi Metin2 Rehberi aracılığıyla bütün tecrübemi sizlerle paylaşmak istiyorum.
lisamt2