Metin2 Detaylı Zehir Kılıcı Düşürme Rehberi

zehir kılıçı düşürme
lisamt2

Zehir Kılıcı da tıpkı Dolunay Kılıcı gibi Metin2 oynayanların gözde itemlerinden bir tanesidir. Dış görünüşünden ziyade iki kılıçta karakterimize ortalama ve beceri puanı katmasından dolayı çok fazla tercih edilmektedir. Kılıçlardaki ortalama ne işe yarar diye sorarsanız eğer, ortalama bizim düz vuruşlarda verdiğimiz hasarı artırmaktadır. Bu nedenle ortalaması yüksek kılıç ile binek veya atın üzerinden metin ya da slotları çok kolay bir şekilde kesebiliriz. Zehir Kılıcının aslında Dolunay Kılıcının bir versiyon üst modeli olduğunu söylesek yalan söylemiş olmayız… 30 levelden sonra Dolunay Kılıcı kullanmaya başlarız. Fakat elbette bir süre sonra Dolunay Kılıcı yetersiz gelmeye başlayacaktır. İşte o zaman Zehir Kılıcı kullanmaya başlıyoruz.

Zehir Kılıcı düşürmek aslında sanılanın aksine o kadar da zor değildir. Birazdan vereceğimiz taktikler ile gün içerisinde en az 4 tane Zehir Kılıcı düşürebilirsiniz. Ancak unutmayın ki metin2 oyunun da bir şans istatistiği vardır. Bu itemlerin düşme oranı sizin şansınıza göre orantılıdır. Dediklerimizi yapmaktan vazgeçmediğiniz sürece istediğiniz kadar Zehir Kılıcı düşüre bileceğinize emin olun. İyi okumalar…

lisamt2

zehir kılıcı

Zehir Kılıcı Nereden ve Nasıl Düşürülür ?

Metin2 oyununda Zehir Kılıcını düşürebileceğimiz birçok yer ve bunların birçok taktiği vardır. Bu yazımızda sizinle bunların hepsini paylaşacağız.

Sürgün Mağarasından Zehir Kılıcı Düşürme

Sürgün mağarasında sanılanın aksine Zehir Kılıcı düşürmek için pek taktik yok ve burada Zehir Kılıcı az miktarda düşmektedir. Normal kasılmaya gittiğinizde envanterinizi boş tutun ve Zehir Kılıcı düştüğünde onu yerden toplayın tek yapmanız gereken şey bu. Zehir Kılıcının düştüğü slotlar ise neredeyse hepsidir fakat Setaou Lideri, Setaou Avcısı, Setaou Savaşçısı, Setaou Askeri diye belirtebiliriz.

Örümcek Baronosten Zehir Kılıcı Düşürme

Örümcek Baronos bossundan zehir kılıcı düşürme olasılığı çok fazladır. Zehir kılıcı düşürmek istiyorsanız bu bossu es geçmeyin. Tek başınıza kesmeniz çok zor olacağından bir grup ile kesmeye gitmeniz tavsiye edilir.

Örümcek Baronos Sandığından Zehir Kılıcı Çıkarma

Neredeyse Örümcek Baronos’dan düşürme olasılığı ile Örümcek Baronos Sandığından düşürme oranı da aynıdır.

Azrail Sandığından Zehir Kılıcı Çıkarma

Bir diğer Zehir Kılıcı düşürme taktiği ise Azrail Sandığı açmaktır. Azraili tek başınıza kesmeniz zordur bu konuda tavsiyemiz kesinlikle azrail kesmeye grup ile gitmeniz ve efsunlarınızı ölümsüz olarak dizmeniz olacaktır.

Nemere, Razador ve Jotun Thrym Zehir Kılıcı Düşürme

Yukarıda ismini verdiğimiz bütün bosslardan da zehir kılıcı düşmektedir. Zehir Kılıcı en çok bu bosslardan düşmektedir. Kesilmesi çok zor olmasına karşın bu bosslara karşı itemlerinizi ve grubunuzu ayarladığınızda zorlanmadan kesebileceğinize emin olabilirsiniz.

Arkadaşlar Zehir Kılıcı düşürme rehberimizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Metin2 hakkında daha fazla merak ettiğiniz şeyler için blogumuza göz gezdirmeyi unutmayın lütfen. Son olarak söylemem gerekirse Zehir Kılıcını Şaman ve Lycan hariç bütün karakterler kullanabilirler. Eğer Savaşçı, Ninja ve Sura iseniz Zehir Kılıcı sizin için vazgeçilmez olmak zorundadır.

Metin2 Rehberi
Metin2 oynamaya 2007 yılında Alesta serverında başladım. Alesta serverinde uzun süre sıralamada ilk 100de kaldım ve ardından PVP serverlar ile ilgilenmeye başladım. Çeşitli serverlarda GM'lik görevi yaptıktan sonra kendi serverlarımı kurmaya başladım. Yıllar boyunca kendi PVP serverlarımı yönettim ve geliştirmeler yaptım. Şimdi Metin2 Rehberi aracılığıyla bütün tecrübemi sizlerle paylaşmak istiyorum.
lisamt2