Metin2’de item nasıl ayrılır? İtem ayırma

lisamt2

Merhabalar, Metin2 Rehberi olarak bugün sizlere oyun içindeki üst üste toplanan itemlerin nasıl ayrılacağını anlatacağız. Metin2’de itemler genelde iç içe toplanıyor. Düşürdüğünüz ya da satın aldığınız toplu itemleri ayırmak ise bilmeyenler için zulüm. Genelde artı basma itemlerinde, yeşil pot, mor pot ya da tek kullanımlık avantaj itemlerinde yaşanan bu problemin çözümü çok basit.

Metin2’de item ayırma nasıl yapılır?

lisamt2

Metin2 oyununda item ayırma işlemi aslında tek bir tuşla yapılabilmektedir. Klavyenizin sağ ve sol taraflarında bulunan “Shift” tuşu bu işlem için size olanak sağlıyor. Aşağıda adım adım görselli şekilde toplu itemleri nasıl ayıracağınızı anlattık.

  • Ayırmak istediğimiz itemin üzerine “Shift” tuşu basılıyken bir kere tıklıyoruz.
  • Açılan pencereye ayırmak istediğimiz item sayısını yazıyoruz.
  • “Enter” tuşuna ya da onay butonuna tıklayarak, faremizin ucuna gelen parçalanmış itemi envanterimize bırakıyoruz.
  • Ayırmak istediğimiz eşyalar artık ayrıldı. İsterseniz satabilirsiniz isterseniz de kullanabilirsiniz.

Metin2 item ayırma işlemi bu kadar basit. Görseldeki adımları takip ettiğinizde toplu olan itemlerinizi istediğiniz kadar bölebileceksiniz. Aklınıza takılan bir soru ya da önerinizde yorumlar kısmından bizlerle ya da diğer metin2 oyuncularıyla bilgi paylaşımı yapabilirsiniz.

Metin2 Rehberi
Metin2 oynamaya 2007 yılında Alesta serverında başladım. Alesta serverinde uzun süre sıralamada ilk 100de kaldım ve ardından PVP serverlar ile ilgilenmeye başladım. Çeşitli serverlarda GM'lik görevi yaptıktan sonra kendi serverlarımı kurmaya başladım. Yıllar boyunca kendi PVP serverlarımı yönettim ve geliştirmeler yaptım. Şimdi Metin2 Rehberi aracılığıyla bütün tecrübemi sizlerle paylaşmak istiyorum.
lisamt2