Büyülü Silah Sura Rehberi | Statü ve Skill

lisamt2

Merhaba Metin2 Rehberi takipçileri, Büyülü Silah Sura Statü ve Skill rehberi size karakterin tüm gizli özelliklerini sunacak.

Bu yazımızda sizlere Metin2’deki en kolay para kasan Büyülü Silah Sura karakterinin statülerini detaylandıracağız. Metin2 dünyasının en işlevsel karakteri olan Surayı, aşağıdakileri uyguladığınızda daha aktif şekilde kullanıyor olacaksınız. Peki büyülü suranın önemi neden bu kadar yüksek, önce onu açıklayalım. Büyülü sura, bedensel savaşçının sahip olduğu hava kılıcı gibi str sağlayan bir yeteneğe sahiptir. Saldırı değerinin yanı sıra HP Absorbe, yani vurduğunuz hasarın belirli bir oranını canınıza ekleme efsununa da sahiptir. Yani buda hem karakterinizin ayakta kalıp daha fazla canavar kesmesine hemde pot masrafı yapmamanızı sağlar.

lisamt2

Büyülü silah Sura, Büyülü Keskinlik yeteneğinin yanı sıra Defans, Blok ve Yansıtma sağlayan yetenekleriyle de tam bir tanka dönüşmektedir. Bu yüzden hem az hasar yer, hem güzel hasarlar çıkartır hemde masrafsız şekilde farm yapmanıza olanak sağlar. PVP Server ya da Türk Serveri hiç farketmez, Büyülü keskinliği Perfect yapıp paraya para dememenizi tavsiye ediyorum. Tüm skilleri aşağıda detaylı açıkladık, kullanım açısından detaylı inceleyebilirsiniz.

Büyülü Silah Sura Skilleri Nelerdir? Nasıl Verilmelidir?

Büyülü silah skilleri aşağıdaki gibidir; Skill puanlamasını yaparken uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederim.

  • Büyülü Kesinlik: Saldırı gücü artışı ve HP Absorbe oranı sağlıyor. Güç bakımından Büyülü silah suranın en önemli yeteneğidir. Canavar ve metin taşı ile para kasarken en işinize yarayacak yetenek, 17’de master yapıp hemen beceri kitaba okumaya başlamanızı tavsiye ederim. (Statü olarak SP artınca yetenek Saldırı gücü artar.)
  • Büyülü Zırh: Savunma ve alınan hasarın yansıtılmasını sağlar. Dehşet daha çok tercih edilse de Büyülü Zırh yeteneği de yabana atılmaması gerekiyor. Bu yetenekte SP bazlı olarak artış gösteriyor. 2. olarak ya da 3. olarak master yapabilirsiniz.
  • Dehşet: Büyülü Zırh yeteneğiyle kapışıyor, genelde Dehşet daha aktif özellikler sağlıyor. Canavarlara karşı görünmez yapıyor sizi, Rakiplerin ıskalamasını arttırıyor ve isabet alınca aktifleştiği için kasılmadan çok 1v1 kullanılmakta. Ama işlevsel. 3. olarak master yapmanızı öneririm.
  • Ejderha Dönüşü: Kasılırken, slotlardan kaçamadığım durumlarda can kurtarıyor. Sıçrama saldırı ve rakibin kaçmasını engelliyor, bu yüzden çevrenizi boşaltmanızı sağlıyor, kaçmak için alan yaratmak için birebir.
  • Parmak Darbesi: Öne saldırı, delici özellikli olduğu için rakibin savunmasını görmezden gelir. Kasılırken işlevsizdir.
  • Büyü Çözme: Kasılırken işlevsiz olmasına rağmen, ks atmaya gelen rakiplerinizi çıldırtmaya yarar. Rakiplerin yetenek ve özelliklerini siler, hava kılıcı ya da güçlü bedeni tekrar tekrar yakmasını sağlayarak rakibi delirtebilirsiniz.

Yetenek puanlama sırası: Büyülü Keskinlik – Büyülü Zırh – Dehşet – Parmak Darbesi – Büyü Bozma – Ejderha Dönüşü şeklindedir.

Büyülü Silah Sura STATÜLERİ nasıl verilmelidir?

Metin2 Rehberi, en ideal statülerin şu şekilde olduğunu belirledi. Uyarı olarak düşelim, PVP Sunucusu ya da Türkiye Sunucusu farketmeden bu statüleri kullanabilirsiniz.

Türkiye Serveri Büyülü Silah Sura Statüleri:

Türkiye serverinde level kasmak biraz zor olduğundan dolayı eşit dağılım ön planda oluyor. 24-25 levele gelene kadar 3 VIT, 1 INT olarak bölüyoruz ki Hem can puanımız alt levellerde düşük olmasın hemde yeteneklerimiz INT’ten SP alarak değer artışı göstersin. 25 level sonrasında ise 35’e kadar full INT veriyoruz ki hasar problemimiz ortadan kalksın. Eğer HP bonuslu itemlerle donatacaksanız kendinizi 2VIT 1STR 1INT olarak başlangıç yapabilirsiniz. 35 level sonrasında ise zırhlı at ile daha da oturacağı için karakterin defansı önce INT90 yapıyoruz. Sonra VIT ve STR orantılı şekilde ilerletiyoruz.

Kısaca yukardaki dağılım harici sıralama: INT 90 – VTR ve STR Eşit giderek 90- En son DEX 90

PVP Server Büyülü Silah Sura Statüleri:

Pvp serverlerda level atlamak basit olduğu için ve 60-70 levele kadar statü puanı sıkıntısı çekmediğimiz için öncelikle VIT 90 yapıyoruz. Sonrasında INT 90, STR 90 ve kalanlarıda DEX olarak dağıtıyoruz. Bu noktada STR çok önemli, STR yerine DEX 90 denemesini yapan insanlar oldu fakat herkes STR’den yana puanlama yaptı.

Kısaca Büyülü Silah Sura Statü ve Skill Rehberimiz bu kadar, aklınıza takılan bir soru varsa yorumlar kısmından bizlere belirtebilirsiniz. Unutmayın, Hem WS hem de para kasma canavarı olan Sura, oyun yeteneği olan birinin elinde harikalar yaratacaktır. PVP ya da TR farketmez, para babası olmak isteyen herkesin büyülü silah sura olan yan karakteri var. Değerlendirmeniz dileğiyle.

Metin2 Rehberi
Metin2 oynamaya 2007 yılında Alesta serverında başladım. Alesta serverinde uzun süre sıralamada ilk 100de kaldım ve ardından PVP serverlar ile ilgilenmeye başladım. Çeşitli serverlarda GM'lik görevi yaptıktan sonra kendi serverlarımı kurmaya başladım. Yıllar boyunca kendi PVP serverlarımı yönettim ve geliştirmeler yaptım. Şimdi Metin2 Rehberi aracılığıyla bütün tecrübemi sizlerle paylaşmak istiyorum.
lisamt2