Full Razador Rehberi | Razador Nasıl Yapılır?

razador rehberi
lisamt2

Merhaba değerli Metin2 Rehberi takipçileri. Bugünkü yazımızda sizinle Kırmızı Ejderha Kulesinden yani Razadordan bahsedip Razador nasıl yapılır anlatacağız. Bu yazımız bir nevi Razador kesme rehberi olacaktır.

İlk olarak Razadoru anlatalım. Razador Kırmızı Ejderha Kulesinde bulunmaktadır. Kırmızı Ejderha Kulesi ise Doyum Paper bölgesindedir.  Kırmızı Ejderha Kulesine girdiğiniz zaman Am-Heh Uçurumuna gelmeniz gerekmektedir. Kırmızı Ejderha Kulesi haritası toplam olarak 7 bölgeden meydana gelmektedir. Başarılı bir şekilde bitirdiğiniz her bölümün ardından Am-Heh Uçurumuna gelip uçurumun girişinde bulunan anıta tıklayarak bir sonraki bölüme geçersiniz. Kırmızı Ejderha Kulesini tamamlamak için yapabileceğiniz bir çok farklı razador kesme biçimi vardır. Bugünkü yazımızda sizinle en kolay ve en hızlı olan razador kesme rehberini paylaşacağız.

Razador Kaç Levelde Yapılır ?

lisamt2

Arkadaşlar Razador kesmek için minimum olmanız gereken level 100dür.

Razador Bekleme Süresi Ne Kadardır ?

Bir kez Razador yaptıktan sonra tekrardan yapabilmek için 30 dakika beklemeniz gerekmektedir.

Razador Nasıl Yapılır ?

Girişte bahsettiğimiz gibi Kırmızı Ejderha Kulesi toplam 7 bölgeden ortaya çıkmaktadır. Kısaca tamamlamanız gereken 7 farklı bölüm var diyebiliriz. Aşığıda sırasıyla sizinle bu bölümleri en kolay ve en hızlı nasıl tamamlayabileceğinizi paylaşacağız.

1. Bölge

7 bölüm arasından en basit olanı 1. bölümdür. Kırmızı Ejderha Kulesine çıktıktan sonra açılacak olan kilitli haritaya gidip bu haritada ki canavarların hepsini kesmeniz gerekiyor. Canavarları kestikten sonra haritanın ortasında bulunan yukarıda bahsettiğimiz Am-Heh Uçurumuna gidip oradaki anıta tıklayarak diğer bölüme geçebilirsiniz.

2. Bölge

Bu bölümde yapmamız gereken Altın Çark düşürmektir. Haritadaki bütün canavarları yavaş yavaş keserek Altın Çark düşürmeye çalışacaksınız ardından da haritada görebileceğiniz Dikili Taşları aktif hale getireceksiniz. Dikili Taşları aktif hale getirdikten sonra tekrardan bir önceki bölüm gibi haritanın ortasında bulunan Am-Heh uçurumuna gidip anıta tıklayarak bir sonraki bölüme geçebilirsiniz.

3. Bölge

İlk bölümün aynısı olan bir bölüm ile karşı karşıyayız. Haritada açılan kapıdan girip karşınıza çıkan bütün canavarları keseceksiniz. Daha sonra tekrardan haritanın ortasında bulunan Am-Heh Uçurumuna gidip bir diğer bölüme geçeceksiniz.

4. Bölge

En zor olan bölümlerden biri olan 4. bölümde yapmanız gereken kilitli kapıdan geçtikten sonra haritadaki bütün canavarlar arasından Ignitoru bulup onu kesmenizdir. Bizim tavsiyemiz bu bölümü gerçekleştirirken gerek mana gerek ise potu bol miktarda yanınızda bulundurmanız olacaktır. Ignitoru kestikten sonra Am-Heh Uçurumuna gidip aynı işlemleri yapıyoruz.

5. Bölge

Şeytan Kulesine benzer bir bölüm olan 5. bölümde tek yapmanız gereken haritada ki bütün canavarları kesip Maat Taşını düşürmektir. Maat Taşını düşürdükten sonra şeytan kulesinden alışık olduğumuz mühür açma eylemini gerçekleştirip Am-Heh Uçurumuna dönüyoruz ve bir sonraki bölüme geçiyoruz. Şeytan Kulesindeki mühür açma eyleminden bunun tek farkı ise anıt sayısının Şeytan Kulesindeki anıt sayısından fazla olmasıdır.

6. Bölge

Haritadaki canavaların arasında gizlenmiş olan Araf Ateşi Metin Taşını kesmeniz gerekiyor. Araf Ateşi Metin Taşını kestikten sonra yeniden Am-Heh Uçurumuna gidip bir kez tıklayarak 7. ve son bölüme geçebilirsiniz.

7. Bölge

6. Bölgedeki anıta tıkladığınız zaman sizden Razadorun olduğu 7. bölgeye yollamak için izin isteyecektir. Bu izni onayladıktan sonra Razadorun karşısına çıkacaksınız. Bu bölümde yapılması gerekeni hepimiz biliyoruz. Razadoru kesip Kırmızı Ejderha Kalesini ele geçireceğiz…

Razador Efsunları

Razador kesmek istiyorsanız daha rahat ve yatmadan Razador kesmeniz için getirmeniz gereken bazı efsunlar vardır. Bunlar sırasıyla aşağıdaki gibidir.

  1. Ateşe Karşı Dayanıklılık

Razador kesmeniz için itemlerinizde ateşe karşı dayanıklılık bulunması gerekmektedir. Aksi taktirde ne canınız ne potunuz buradaki canavarlara dayanabilecektir…

  • Canavarlara Karşı Güçlü

Birçok PVP Serverda canavarlara karşı güçlü efsunu vardır. Razador kesmek için itemlerinizde bulundurmanız gereken en gerekli 2. Efsun canavarlara karşı güçlüdür.

  • Max HP

Eğer canınız çok değilse yüksek bir olasılıkla Razadordan tek yiyip öleceksiniz. Max HP efsununu itemlerinize ekleyin.

  • Kritik Vuruş

Son olarak kesinlikle Kritik Vuruş efsununu getirtmelisiniz. Razadoru kesme ihtimaliniz 2 kat artacaktır.

Razador Kesme Taktikleri

Razador keserken en önemli efsunlardan biri zehir efsunudur ve Razador genel olarak 108 level olmaktadır. Razador leveli PVP Serverlarda farklılık gösterebilir. Sizin ise Razadora zehir aktarabilmeniz için en az 103 level olmanız lazım. Razadora zehrinizi doğru anda vermeniz gerekiyor aksi taktirde aktardığınız zehir boşa gitmiş olacak ve Razadoru kesemeyeceksiniz. PVP Serverların bazılarında Maat Metin Taşı bölümü tam level kasmalık bir bölümdür. Bunun nedeni o bölümdeki canavarların levellerinin yüksek olması ve Maat Metin Taşının kesildikçe tekrar yeniden ortaya çıkmasıdır. Son olarak verebileceğimiz taktik ise yukarıda verdiğimiz efsunları düzgün ayarladığınıza emin olmanız olacaktır.

Razador Sandığından Ne Çıkar ?

Razadoru kestiğimiz zaman bize Razador Sandığı düşecektir. Peki Razador Sandığından hangi itemler çıkar ?

Zırhlar Silahlar Aksesuarlar Diğerleri
Siyah Çelik Zırh Zehir Kılıcı Cennetin Gözü Bilezik Geçit Bileti
Kara Büyü Zırh Kin Kılıcı Mor Yakut Bilezik Işınlanma Yüzüğü
Siyah Rüzgar Takım Havalı Çelik Yay Kristal Bilezik Karanlığın Sandığı
Siyah Elbise Aslan Kılıcı Cennetin Gözü Kolye Ruhtaşı
Gecegölsegi Zırhı Şeytan Kanadı Çakram Mor Yakut Kolye Razador Yumurtası
Üç İmparatorluk Kalkanı Orkide Çan Kristal Kolye Pet Kitabı Sandığı
Titan Kalkanı Cennetin Gözü Küpe Genç Pet Kitabı
Şahin Kalkan Mor Yakut Küpe Yabani Pet Kitabı
Aslan Ağzı Kalkan Kristal Küpe Cesur Pet Kitabı
Kaplan Kalkan Keten Kemer Akik (+ Nesnesi)
Ejderha Pulu Kalkan Deri Kemer Alev Taşı (Kemer yapımında)
Gösterişli Kemer  –
Bilgeliğin Kemeri  –
Ruh Kemeri  –

Evet arkadaşlar Metin2 Razador Nasıl Yapılır ? , Razador Rehberi yazımızın sonuna geldik. Eğer içeriğimizi beğendiyseniz lütfen diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın. Hepinize iyi oyunlar diliyoruz 🙂

Metin2 Rehberi
Metin2 oynamaya 2007 yılında Alesta serverında başladım. Alesta serverinde uzun süre sıralamada ilk 100de kaldım ve ardından PVP serverlar ile ilgilenmeye başladım. Çeşitli serverlarda GM'lik görevi yaptıktan sonra kendi serverlarımı kurmaya başladım. Yıllar boyunca kendi PVP serverlarımı yönettim ve geliştirmeler yaptım. Şimdi Metin2 Rehberi aracılığıyla bütün tecrübemi sizlerle paylaşmak istiyorum.
lisamt2