Karbon Olta Nasıl Yapılır? Karbon Olta Malzemeleri

lisamt2

Metin2 – Balıkçılık – Karbon Olta – Karbon Olta Malzemeleri

Metin2’deki yeni nesil balıkçılık sistemi, eskisinden bi hayli farklı. Eskiden olta leveline göre nadir balık şansı artarken ve balığı yakalama şansı artarken hem botlara karşı önlem hemde balıkçılığın değerini arttırmak amacıyla gelen güncellemede karbon olta diye bir olta çeşidi oyuna eklendi. Karbon Olta ile nadir balık yakalama şansınız artar, yabbie yengeci gibi nadir balıklarla daha fazla kar elde edebilirsiniz. Balıkçılık kılavuzu gibi etkisi vardır.

lisamt2

Yeni gelen balıkçılık sisteminde ise, eskisi gibi space tuşuyla üstteki animasyonu bekletip saniyeye göre tıklayarak balığı almaktan çok farklı bir sistem var. Bu sistemde, balık oltaya geldiğinde yeni bir pencere açılıyor ve ufak pencerede hareket eden balık animasyonuna balık bölgenin içine girdiğinde 3 kere üstüne tıklamanız gerekiyor. Bu kadar zorlaştırılmasının sebebi tabiki de balık botlarından kurtulmak ama ne yazık ki oyun hileleri hala aktif olarak devam etmekte. Kesinlikle hile kullanmanızı önermiyoruz, er ya da geç hile kullanan oyuncular sistem tarafından yakalanıyor ve cezalandırılıyor.

Karbon Olta Nedir, Karbon Olta Ne İşe Yarar?

Güncellemeyle oyuna eklenen Karbon Olta, normal balık oltasının +20 seviyesinden bile daha fazla şansla balıkları yakalamanıza olanak verir. Yeni güncellemeyle oyuna eklenen balıkları karbon olta ile tutmanız daha da kolaylaşır. Yani Karbon Olta + Balıkçılık klavuzu ile en verimli balık tutmayı gerçekleştirebilirsiniz.

Balıkçılık Klavuzu 7 Günlük 18 Ejder Parası

Balıkçılık Klavuzu 15 Günlük 30 Ejder Parası

Balıkçılık Klavuzu 30 Günlük 42 Ejder Parası

Balıkçılık kılavuzu da Karbon oltadan kat ve kat daha aktif şans getiriyor. Balık Yap-Boz etkinliği varsa kesinlikle kılavuz ve karbon olta kullanmanızı tavsiye ederim. Peki karbon oltanın ne işe yaradığını öğrendik, ama nasıl yapılacağını bilmiyoruz. Gelin birlikte karbon olta yapımına bakalım.

Karbon Olta Nasıl Yapılır?

Karbon Olta, Deniz Kızı Sandığından çıkan eşya parçaları kullanılarak ve +0 seviye Balık Oltası ile balıkçıdan yapılır.

Deniz Kızı Sandığından ne çıkar;

Karbon Fiber

İşlenmemiş Olta

Olta Sapı

Olta Halkası

Taş Sanatı Kitabı

Cesur Pet Kitabı

Yabani Pet Kitabı

Cesur Pet Kitabı

Protein Lokması

Rastgele Sandığı (içerisinden rastgele bir +basma itemi çıkar)

Şeftali Çiçeği Şarabı

100.000 Yang

Saldırı İksiri+10

Deniz Kızı Sandığı’nı açmak içinse yine balık tutarak elde edeceğimiz Deniz Kızı Anahtarı’nı kullanabiliyoruz. Deniz kızı anahtarını sandığa sürükleyerek sandığı açabiliriz.

50. seviyeye geldiğimizde Deniz Kızı Sandığı’nı tüm yaratıkları keserek çok ufak bir şansla düşürebiliriz.

Karbon Olta İçin Gereken Malzemeler

  • 3 adet Karbon Fiber
  • 1 adet Olta Sapı
  • 1 adet İşlenmemiş Olta
  • 1 adet Olta Halkası

Bu malzemeleri topladıktan sonra Balıkçıya gidip Arındırma butonuna basıyoruz ve Etkinlik bölümünden Karbon Olta’ya tıklayıp malzemelerizi dizip Tamam butonuna tıklıyoruz.

karbon olta nasıl yapılır

Karbon Oltayı üretirken başarısız olma şansı yoktur. 30 gün boyunca Karbon Oltanızı kullanabilirsiniz.

Metin2 Rehberi
Metin2 oynamaya 2007 yılında Alesta serverında başladım. Alesta serverinde uzun süre sıralamada ilk 100de kaldım ve ardından PVP serverlar ile ilgilenmeye başladım. Çeşitli serverlarda GM'lik görevi yaptıktan sonra kendi serverlarımı kurmaya başladım. Yıllar boyunca kendi PVP serverlarımı yönettim ve geliştirmeler yaptım. Şimdi Metin2 Rehberi aracılığıyla bütün tecrübemi sizlerle paylaşmak istiyorum.
lisamt2