Metin2 En Güçlü Karakter Hangisidir?

lisamt2

Merhaba, bu yazımızda sizinle Metin2 karakterlerini inceleyeceğiz ve sizinle birlikte güçlü ve en iyi Metin2 karakterini kararlaştıracağız. İlk olarak şunu belirtmek isterim ki; en güçlü karaktere karar verirken Metin2 PVP Serverler ile Metin2 Türkiye’yi ayrı sınıflandırmalıyız. Bunun sebebi ise hepimizin bildiği gibi gerçek Metin2’de zor olan level atlamak, para kasmak, item bulmak gibi eylemler Metin2 PVP Serverlerde çok daha kolaydır hatta NPCler aracılığı ile oyuna başladığınızda, gerçek Metin2’de günlerce ve haftalarca uğraştığınız itemleri edinebilirsiniz. Bu sebeplerden dolayı en güçlü Metin2 karakteri, Metin2 PVP Serverler ile Metin2 Türkiye’de farklılık göstermektedir.

Metin2 PVP Serverler İçin En Güçlü Metin2 Karakteri

PVP Serverler için en güçlü Metin2 karakterini sorgularken şu şekilde başlayabiliriz; öncelikle Savaşçı ve Lycan karakterlerini geçiyorum çünkü PVP Servelerde Sura, Ninja ve Şaman ile bu iki karakter yarışamaz durumdadır. PVP Serverlerde şebnem ve möng suları oldukça etkilidir. Şebnem ve möng suları Sura karakterler için ve özellikle Kara Büyü Sura karakterler için çok önemlidir.

lisamt2

Ninja karakterler, zehirli bulut becerilerinde büyü kullanmaktadırlar bu sebeple büyüye karşı dayanıklar ne kadar yüksek olursa, Ninja karakterler size o kadar az hasar verirler. Büyüye karşı dayanıklık efsunlarının bulunduğu serverlerde oynarsanız eğer, Ninja karakter ile uğraşmanız tavsiye edilmez. Çünkü çok az hasar verip, çok hasar alacaksınız ve Sura ile Şaman sizden çok daha güçlü gözükecektir.

Sura karakterler, becerilerinde yine büyü kullandığı için; WS atarken eğer karşınızdaki karakter şebnem veya möng suyu içmiş ise o karaktere çok az hasar veriyor olacaksınız. Bu nedenle kendinizi kötü görebilirsiniz. Bu durumdan kurtulmak için PVP Server seçerken bütün bu özelliklere dikkat etmeli, oynadığınız karakteri bu PVP özelliklerine göre belirlemelisiniz.

Son olarak, Şaman oynamaya karar vermiş iseniz, Kara Büyü Sura karakterlerde bulunun beceriler sizin ona hasar vermenizi engeller. Şaman oynarken bu duruma dikkat etmelisiniz.

Metin2 PVP Serverler İçin En Güçlü Karakter Sıralaması

  1. Sura
  2. Ninja
  3. Şaman
  4. Savaşçı
  5. Lycan

Metin2 Türkiye İçin En Güçlü Metin2 Karakteri

Yukarıda Metin2 PVP Serverler için dikkat etmeniz noktaları açıklamıştık. Şimdi ise size sıralamayı vermeden önce biraz Metin2 Türkiye için en güçlü Metin2 karakterinin hangisi olduğu hakkında konuşacağız.

Metin2 Türkiye’de işler  Metin2 PVP Serverlerden farklı yürümektedir. Metin2 Türkiye zordur ve karakter seçiminizi her şeyi göz önüne alarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Özellikle oyunda Ejderha Parası kullanmayacaksanız, bizim tavsiyemiz Savaşçı ve özelikle Bedensel Savaşçı karakter tercih etmenizdir. Bedensel Savaşçı ile daha kolay level ve para kasabilir, WS atarken diğer karakterlere karşı fark yaratabilirsiniz. Ejderha Parası satın almayan oyuncular arasında en güçlü karakter her zaman Bedensel Savaşçı olacaktır.

Eğer Ejderha Parası alacaksanız ve oyunda çevreniz var ise yani level ve yang kasarken sıkıntı çekmeyecekseniz, Sura oynayabilirsiniz.

Metin2 Türkiye İçin En Güçlü Karakterler Sıralaması

  1. Savaşçı
  2. Sura
  3. Ninja
  4. Lycan
  5. Şaman
Metin2 Rehberi
Metin2 oynamaya 2007 yılında Alesta serverında başladım. Alesta serverinde uzun süre sıralamada ilk 100de kaldım ve ardından PVP serverlar ile ilgilenmeye başladım. Çeşitli serverlarda GM'lik görevi yaptıktan sonra kendi serverlarımı kurmaya başladım. Yıllar boyunca kendi PVP serverlarımı yönettim ve geliştirmeler yaptım. Şimdi Metin2 Rehberi aracılığıyla bütün tecrübemi sizlerle paylaşmak istiyorum.
lisamt2