Metin2 80 Level Kaskları Nereden Düşer ? ve Özellikleri Nedir ?

80 level kaskları
lisamt2

Metin2’ye yeni başlayan herkeste delice merak uyandıran ve ilgisini çeken itemlerden biri de 80 level kasklarıdır. Artık yeni packler ile sürekli yeni itemler eklense de 80 level kasklarının yeri her zaman ayrı kalmıştır ve kullanılması gereken itemlerin başında gelmektedir. Metin2 yaklaşık 15 yıldır süregelen bir oyundur. 15 yıldır popülerliğini hiçbir zaman kaybetmemiştir ve bu 15 yıl boyunca en çok merak edilen sorulardan biri 80 level kasklarının nereden düştüğü olmuştur. Bu kaskların nereden düştüğü hakkında kesin bir cevap uzunca bir süre verilememiştir.

Ayrıca artık Metin2 Türkiye kadar PVP Serverlar da çokca oynanmaktadır. Bazı PVP Serverlarda bu kaskların ismi Metin2 Türkiyedekinden farklı olabilmektedir. Fakat bunu kafanızda sorun etmenize gerek yok çünkü bu yazımızda bu kaskların pvplerde geçen adlarını da paylaşacağız. Ek olarak zaten bu kaskların pvplerde geçen isimleri de oldukça gerçek isimlerine benzer ve kolayca ayırt edebileceğiniz şekilde bulunmakta. Kısacası Metin2 80 level kaskları hakkında anlatacağımız bilgiler bu kadar. Şimdi ise bu 80 level kasklarını tek tek inceleme zamanı gelmiş bulunuyor.

lisamt2

 

  • Usta Savaşçı Kaskı: Bu kask 80 level savaşçı kaskıdır. Metin2 Türkiye de ve pvpler de isminde herhangi bir farklılık bulunmamaktadır. Karakterlere sağladığı en büyük özellik oklara karşı savunma sağlamasıdır. Ma-An metin taşından ve Dr. House sandığından çıkabiliyor. Aynı zamanda Alev Savaşçısı, Cehennem Köpeği, Beran-Setaou, Alev Hayaleti ve Cehennem Denizanasından düşebiliyor.

 

  • Örümcek Kapşonu: Bu kask ise 80 level ninja kaskıdır. Drop oranları savaşçı kaskına göre daha azdır. Ancak yine Dr. House sandığından çıkabiliyor. Ma-An ve Pung-Ma metin taşlarından ise kesildiğinde düşebiliyor. Bunlara ek olarak sadece Alev Hayaleti ve Beran-Setaou canavarlarından düşüyor. Ayrıca bu 80 level ninja kaskının pvp serverlarda ki ismi de Örümcek Kaskıdır.En önemli özelliği ise Beden Karşısındaki Atakların Bloklanmasıdır.

 

  • Büyülü Kask: İlk olarak bu kask Metin2 Türkiye de Büyülü Kask, PVP Serverlarda ise Büyücü Kaskı olarka isimlendirilmektedir. Kaskın en iyi özelliği alınan hasarın SP’den Emilmesini sağlamasıdır. Bu kask 80 level kasklarının hepsi gibi Dr. House sandığından çıkabiliyor. Sadece Lanet Metninden düşüyor. Alev Hayaleti ve Beran-Setaou canavarlarının dışında Kurbağa Genaralinden çıkabiliyor.

 

  • Ruh Yongası Şapkası: Ruh Yongası Şapkasının düştüğü metin ve sandık bakımından büyülü kasktan herhangi bir farkı bulunmamaktadır. Hangi canavarlardan düştüğüne gelecek olursak da Alev Savaşçısı, Alev Hayaleti ve Beran Setaou’dan düşmektedir. En avantajlı özelliği ise eski adıyla sersemletme şansı yeni adıyla bayılma şansı sağlıyor olmasıdır.

 

Bu şekilde Metin2’de ki büyün 80 level kasklarını anlatmış bulunuyoruz. Metin2 Türkiye oynuyorsanız bu kaskları elde etmeniz pvp serverlar da oynayanlara göre biraz daha uzun olacaktır fakat bu açıkladığımız maddeler ile işinizi riske atmadan 80 level kasklarını elde edebileceksiniz. Eğer Metin2 Pvp Serverlerde oynuyor iseniz zaten işiniz kolay tek yapmanız gereken efsunları ayarlamak. Herkese iyi oyunlar dileriz. Yazımızı okuduğunuz için teşekkürler…

Metin2 Rehberi
Metin2 oynamaya 2007 yılında Alesta serverında başladım. Alesta serverinde uzun süre sıralamada ilk 100de kaldım ve ardından PVP serverlar ile ilgilenmeye başladım. Çeşitli serverlarda GM'lik görevi yaptıktan sonra kendi serverlarımı kurmaya başladım. Yıllar boyunca kendi PVP serverlarımı yönettim ve geliştirmeler yaptım. Şimdi Metin2 Rehberi aracılığıyla bütün tecrübemi sizlerle paylaşmak istiyorum.
lisamt2