Ninja Statüleri Nasıl Verilir?

lisamt2

Selamlar, bu yazıda sizlere Ninja karakterleri için statü dağılımının nasıl olması gerektiğini anlatacağız. Ninja statü dağılımını TR serveri ve PVP serveri olarak ikiye ayırmamız gerekiyor. Çünkü TR ve PVP oyun sistemlerindeki level mekanizması çok farklı, statüleri eş götürmeniz gerektiğinden dolayı karakterinizin statü dağılımı çok önemli.  Fakat Metin2 Türkiye ya da Metin2 PVP Server farketmeksizin gidilmesi gereken statü dağılım sırası VIT, DEX, STR şeklindedir ve INT’i en son fullememiz yeterlidir.

Yukarıda bahsettiğimiz statüleri eş götürmemizin sebebi, Metin2 TR serverinde level atlamak zor ve efsunlarla statü açığını kapatamadığımız için tek statüde yoğunlaşmak bizi orta seviyelerde az hasar ya da düşük can puanı ile cezalandıracaktır. Böyle bir durumla karşılaşmamak adına ilk 36-40 levele kadar 2 VIT 1 DEX şeklinde ilerliyoruz ve öncelikle VIT’e odaklanarak can puanımızı maksimum seviyeye çekiyoruz. Bu seviye aralığından sonra eğer atınızı zırhlayıp ya da binek ile sürekli binek üzerinde kasılmayı düşünüyorsanız aynı şekilde hasar problemi yaşamayacağınız için 2 levelde 1 DEX ya da STR basabilirsiniz. Ama unutulmaması gereken bir diğer nokta VIT fullendikten sonra DEX fulleyeceğiz. Ara ara STR vermek bizi hasar düşüklüğünden kurtaracak.

lisamt2

DEX fullendikten sonra ise gelen tüm puanları STR’ye basıyoruz ki hasar seviyemiz de artışa geçsin. Bu noktada bir tavsiyem daha var, silah ve kalkan gibi statü getirilebilen itemlere 12 çeviklik – 6 güç ya da 12 çeviklik – 12 güç şeklinde oranlar yakalamaya çalışmanız. Bu sizi 4-5 level yukarı taşıyacak statü konusunda.

Üç statüyü fulledikten sonra geri kalan puanlarımızı da İNT’e basarak sp ve büyü savunması kazanabiliriz 🙂

PVP serverler için ninja statü dağılımı ise aslında pek fazla önemli bir konu değildir. Çünkü level almak kolay ve statüleri 90’a çekmek çok basit oluyor. Yukarıdaki sıralamayı takip ederek 2-3 statünüzü fullemeniz ve 80 level üzerine çıkmanız oyun zorluğunuda göre 1 gün ya da 2 gün arasında süreceği için takip etmeniz gereken sıralama şu şekildedir. Önce DEX ve VIT eşit şekilde fullüyoruz ki hem canımız hem hasarımız düşük olmasın. DEX ve VIT 90 olduktan sonra STR fullüyoruz. Sonrasında ise INT fullüyoruz.

Eğer statü puanını yanlış statü için kullandıysanız, verdiğiniz değer kadar kan hapı kullanarak statülerinizi geri alabilirsiniz.

Metin2 PVP ve TR için ninja statü dağılımları bu şekildedir, zorlandığınız ya da aklınıza takılan bir soru olduğunda yorumlar kısmından bizlere ve diğer oyunculara ulaşarak sorularınızı sorabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar dileriz.

Metin2 Rehberi
Metin2 oynamaya 2007 yılında Alesta serverında başladım. Alesta serverinde uzun süre sıralamada ilk 100de kaldım ve ardından PVP serverlar ile ilgilenmeye başladım. Çeşitli serverlarda GM'lik görevi yaptıktan sonra kendi serverlarımı kurmaya başladım. Yıllar boyunca kendi PVP serverlarımı yönettim ve geliştirmeler yaptım. Şimdi Metin2 Rehberi aracılığıyla bütün tecrübemi sizlerle paylaşmak istiyorum.
lisamt2