Metin2 Beşgen Kalkan Nasıl Düşürülür? ve Nereden Düşer?

lisamt2

Oyunda sevilen itemlerden biri olan beşgen kalkan, nereden düştüğü ve nasıl düştüğü çok merak edilmektedir. Beşgen kalkanı ele geçirmek için Vahşi Akrep Adam, Yılan Kılıçcı, Lanetli Kahverengi Ayı ve Lanetli Siyah ayı gibi zor bulunan yaratıkları kesmeniz gerekir. Yada +’lı gümüş gömü sandığından bu itemi düşürebilirsiniz.

Beşgen Kalkan Düşen Slotlar

  • Vahşi Akrep Adam
  • Yılan Kılıççı
  • Lanetli Kahverengi Ayı
  • Lanetli Siyah Ayı
  • +’lı Gümüş Sandığı

Beşgen Kalkan Nereden Düşer?

lisamt2

Lakin çok sık düştüğü ve çoğu kişinin bilmediği yer ise Örümcek Zindanı 2. katıdır. Buradan bir saatte slot kesseniz içerisinden en az 4-5 adet beşgen kalkan düşürebilirsiniz. Ayrı olarak düşen kalkanlar efsunlu olarak düşecek ve çok daha fazla para edecektir. Örümcek zindanından ayrı olarak Şahin Kalkan, Aslan Ağzı Kalkan, Kaplan Kalkan ve Ejderha pulu Kalkanda düşmektedir. Örümcek zindanı 2. Katına çıktığınızda üzerinizde potdan başka birşey olmaz ise buranın çıkışında sahiden muazzam derecede para elde edebilirsiniz. Muazzam bir yang elde etme yeridir.

Beşgen Kalkan Neden Değerli?

Diğer kalkanlar +60 kalkanları olduğundan ve Beşgen kalkan 21 levelde takılabilen bir kalkan olduğundan dolayı oyunda iyi para etmektedir. Bunun nedeni ise +60 levele yükselemeyen oyuncular için vazgeçilmez bir eşya olmasıdır.

Metin2 Rehberi
Metin2 oynamaya 2007 yılında Alesta serverında başladım. Alesta serverinde uzun süre sıralamada ilk 100de kaldım ve ardından PVP serverlar ile ilgilenmeye başladım. Çeşitli serverlarda GM'lik görevi yaptıktan sonra kendi serverlarımı kurmaya başladım. Yıllar boyunca kendi PVP serverlarımı yönettim ve geliştirmeler yaptım. Şimdi Metin2 Rehberi aracılığıyla bütün tecrübemi sizlerle paylaşmak istiyorum.
lisamt2