Metin2 Yarı İnsanlara Karşı Güçlü Efsunu Detaylı Anlatım

zihinsel statü dağılımı
lisamt2

Yarı İnsanlara Karşı Güç, oyunda en çok aranan efsunlardan biridir. Oyuncuların +9 bir iteme, %10 yarı insanlı +0’ını değiş tokuş ettiklerine sık rastlanır. Bu yarı insan neden bu kadar değerli? Hangi yaratıklara karşı güç sağlıyor.

Bu Efsun Neden Değerlidir?

Tanımdaki insana benzeme kriterine tüm oyuncuların karakterleri de uyar. Başka bir deyişle yarı insan efsunu sayesinde tüm oyunculara karşı %10 olarak güç kazanmış olursunuz.(sura, ninja, savaşçı, şaman , Lycan ve her eğitim için geçerlidir)

Yarı İnsanlara Karşı Kuvvetli Efsunu Ne İşe Fayda Sağlar?

lisamt2

Metin2 de Yarı İnsanlara Karşı Kuvvetli efsunu nedir ve ne işe fayda suallerine ayrıntılar ile bilgiler vermeye çalışacağız. Yarı İnsanlara Karşı Kuvvetli hangi karakterlere ve hangi yaratıklara karşı tesirli olmaktadır birlikte bakalım.

Yarı İnsanlara Karşı Kuvvetli efsunu belki de oyunun en iyi efsunlarından biridir. Hem de en ihtiyaç duyulan efsunlarından biridir diyebilirim. Bilhassa wslik turnuvalarda pvp yapacaksanız bu efsunun her iteminizde olması gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Her vakit Yarı İnsanlara Karşı Kuvvetli efsunu oranınız max değerde olması gerekebilir diyebilirim.

Yarı İnsanlara Karşı Kuvvetli bonusu itemlere maksimum %10 oranında gelebilir.Yarı İnsan ırkı yaratıklara ve tüm metin2 oyuncu karakterlerine %10 daha fazla güçle vurmanızı sağlar(bonusu maksimum geldiği takdirde).

  1. Yarı insanlara karşı güç bonusu şu itemlere gelir; bilezik,küpe,kask,kalkan ve silah.
  2. Yarı insan ırkı canavarlar; harita 1 ve harita 2’de bulunur.

Yarı İnsanlara Karşı Kuvvetli Efsunu Ne İşe Yarar?

Yarı insan nedir?: Kısaca Metin2 oyununda ki insana benzer yaratıklar desek yalan söylemiş olmayız. 1. ve 2. köydeki yaratıkl Metin2’de bu sınıfa girmektedir. Karakter sınıfları olan Savaşcı, Ninja, Şura, Şaman ve Lycan da bu gruptadır.

  • Şayet siz bir savaşcı charı iseniz ve item veya eşyalarınızdan birinde varsayalım ki Yarı İnsanlara Karşı Kuvvetli Efsunu %10 var diyelim, O zaman saydığım bu bütün sınıflara karşı %10 daha güçlüsünüz demektir. Bu güç skillerinize yansır ve çok fazla hasar verirsiniz o canavarlara vurup çok iyi savunursunuz demektir.
  • Wslik pvp serverde duello yaparken diğer efsunları bir kenara attığımız zaman yarı insan bonusu olan kişi oldukça iyi vuruşlar yaptığını göreceksiniz.
Metin2 Rehberi
Metin2 oynamaya 2007 yılında Alesta serverında başladım. Alesta serverinde uzun süre sıralamada ilk 100de kaldım ve ardından PVP serverlar ile ilgilenmeye başladım. Çeşitli serverlarda GM'lik görevi yaptıktan sonra kendi serverlarımı kurmaya başladım. Yıllar boyunca kendi PVP serverlarımı yönettim ve geliştirmeler yaptım. Şimdi Metin2 Rehberi aracılığıyla bütün tecrübemi sizlerle paylaşmak istiyorum.
lisamt2