Metin2 Ekran Donma, Titreme ve Çökme Sorunu Çözümü

metin2 ekran donması ve çökme
lisamt2

Merhaba arkadaşlar. Bugünkü yazımızda Metin2’de en çok karşılanan hatalardan biri olan oyuna girdiğinizde gerçekleşen donma, çökme ve titreme hatası ile ilgili konuşacağız.

Metin2 oyununa girdiğinizde eğer ekrande donma, çökme veya titreme meydana geliyorsa bunun nedeni çok yüksek bir işletim sistemine sahip olan bir bilgisayar kullanıyor olmanızdır. Eğer Metin2 oyununa girdiğinizde bu 3 hatadan biri gerçekleşiyor ise yapmanız gereken şey oyun çözünürlüğünü mümkün olduğu kadar düşürmektir.

lisamt2

Oyuncuların büyük bir kısmı oyunu 1024×768 piksel çözünürlükte oynamaktadır. Ancak eğer işletim sisteminizin yüksekliğinden kaynaklı olarak donma, çökme ya da titreme ile karşılaşıyorsanız tavsiyemiz 800×600 piksel çözünürlükte oyuna girmenizdir. Ekran çözünürlüğünü dediğimiz değerlere çektiğinizde bütün sorunlar ortadan kalkacak ve istediğiniz sürece oyunda kalabileceksiniz.

metin2 ekran donması ve çökme

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çözünürlük Nasıl Değiştirilir ?

Metin’de çözünürlüğü değiştirmek oldukça basit bir işlemdir. Aşağıda paylaştığımız işlemleri sırasıyla takip ederek ekran çözünürlüğünüzü değiştirebilirsiniz.

  1. Metin2 oyununa tıklıyoruz. Karşımıza oyuna girmemiz için bir ekran gelmiş olmalı. (Oyuna girmiyoruz.)
  2. Karşımıza çıkan bu ekranda Seçenekler yazısına tıklıyoruz.
  3. Açılan ekranda sol üst köşede bulunan Çözünürlük ayarlarını istediğimiz seviyeye getiriyoruz.
  4. OK yazısına tıklıyoruz ve ardından OYUNA BAŞLA diyerek oyuna giriyoruz ve işlem tamamlanıyor.
Metin2 Rehberi
Metin2 oynamaya 2007 yılında Alesta serverında başladım. Alesta serverinde uzun süre sıralamada ilk 100de kaldım ve ardından PVP serverlar ile ilgilenmeye başladım. Çeşitli serverlarda GM'lik görevi yaptıktan sonra kendi serverlarımı kurmaya başladım. Yıllar boyunca kendi PVP serverlarımı yönettim ve geliştirmeler yaptım. Şimdi Metin2 Rehberi aracılığıyla bütün tecrübemi sizlerle paylaşmak istiyorum.
lisamt2