Metin2 Karakter Kayma Hatası Çözümü

lisamt2

Metin2 pvp serverlarda karakter kayma hatası en çok rastlanan hatalardan bir tanesidir. Karakter kayma hatası masum gibi görünse de görüntü bozukluğu yaratmasının yanında ayrıca oyunu yükleme esnasında donma ve oyuna girememe hatasını tetiklemektedir. Bu hata canınızı sıksa da çözümü çok da zor değildir. Aşağıda belirteceğimiz birkaç işlem ile karakter kayma hatasından kolayca kurtulabilirsiniz.

Metin2 karakter kayma hatasının sebebi oyunun lib dosyasının bozulmasıdır. İşte karakter kayma hatasından kurtulmanız için uygulamanız gereken 4 adım:

  1. Metin2 orijinal lib dosyasını indirin.
  2. Orijinal Metin2 lib dosyasını yükledikten sonra Filezilla’ya bağlanın.
  3. İndirdiğiniz orijinal Metin2 lib dosyasının içinde bulunan libstdc++.so.6 dosyasını /usr/lib/ veya /usr/lib32/ içerisine yükleyin.
  4. Putty’e bağlanın ve pvp serverınıza reboot atın. Bu işlemin ardından artık karakter kayma sorununuz ortadan kalkacaktır.
lisamt2

 

Metin2 Rehberi
Metin2 oynamaya 2007 yılında Alesta serverında başladım. Alesta serverinde uzun süre sıralamada ilk 100de kaldım ve ardından PVP serverlar ile ilgilenmeye başladım. Çeşitli serverlarda GM'lik görevi yaptıktan sonra kendi serverlarımı kurmaya başladım. Yıllar boyunca kendi PVP serverlarımı yönettim ve geliştirmeler yaptım. Şimdi Metin2 Rehberi aracılığıyla bütün tecrübemi sizlerle paylaşmak istiyorum.
lisamt2