Metin2 Library File Not Exist Hatası Çözümü

lisamt2

Metin2 hata ve çözümlerine devam ederken bu yazımızda sizlerle Library File Not Exist hatasının çözümünü paylaşacağız. Öncelikle bu hata hem Metin2 Türkiye hem de pvp serverlarda bir hayli sık karşılaştığımız hatalardan biridir. Ayrıca bu bir log hatasıdır. Öncelikle hata metnini inceleyelim. Hata metnini incelemek bize sorun ve çözüm hakkında yardımcı olur, ne yapacağımızı kestirmemizi sağlar.

Python Library File Not Exist Hatası Nasıl Düzeltilir ?

Bu hem Metin2 Türkiye hem de pvp serverlarda karşılaştığımız hatanın 2 farklı çözüm metodu bulunmaktadır. Hangi metod ile hatayı çözümleyeceğinizi size bırakıyoruz fakat bizim Metin2 Rehberi olarak tavsiyemiz ilk metodu kullanmanızdır.

1. Yol

lisamt2

İlk çözüm yolumuz, Metin2 klasöründe bulunan lib isimli klasörü komple silip ardından Metin2 Patcher ile yeniden ve sıkıntısız bir şekilde lib dosyalarının orijinal siteden yüklenmesini sağlamaktır. Bu yol en basit ve güvenli python library file not exist hatası çözüm yoludur.

2. Yol

İkinci yolumuz ise, oynadığımız pvp veya Türkiye serverının lib dosyasını internetten bulup aynı alana tekrar yüklememizdir. Bu yolu pek tavsiye etmiyoruz sebebi ise her zaman en güvenilir olanın orijinal olan olmasıdır.

Metin2 Rehberi
Metin2 oynamaya 2007 yılında Alesta serverında başladım. Alesta serverinde uzun süre sıralamada ilk 100de kaldım ve ardından PVP serverlar ile ilgilenmeye başladım. Çeşitli serverlarda GM'lik görevi yaptıktan sonra kendi serverlarımı kurmaya başladım. Yıllar boyunca kendi PVP serverlarımı yönettim ve geliştirmeler yaptım. Şimdi Metin2 Rehberi aracılığıyla bütün tecrübemi sizlerle paylaşmak istiyorum.
lisamt2