Metin2 Zihinsel Savaşçı Statü Dağılımı PVP & TR

zihinsel statü dağılımı
lisamt2

Öncelikle bazı serverlarda 91. levelin ardından statü gelmemektedir fakat artık yeni sınırlar 127 ve 250’ye yükseldiğinden dolayı bazı serverlarda maksimum levele kadar statü eklenmektedir. Hem alışkın olduğumuz 91. levele kadar olan statü dağılımı hem de yeni statü dağılımı eklenen serverlarda zihinsel savaşçı statü dağılımı aşağıdaki gibidir.

VIT: 90 ( 120, 127,…)

lisamt2

INT: Diğer statülerden sonra geriye kalanlar

STR: 90(120,127,…)

DEX:90(120,127,…)

Kısaca bahsetmek gerekirse, STR bizim hasarımızı artıran statüdür. Güçlü Beden Skilli hariç bütün skillerden gelen ve ortalama hasarımızı STR artırmaktadır. VIT, Canımızı yükseltir her 1 VIT statüsü için 40 hp artışı yaşarız ve aynı zamanda Güçlü Beden Skillinin verdiği savunmayı artırır. Anladığınız üzere bu sebeplerden dolayı ilk olarak STR ve VIT’ı fullüyoruz. Ardından DEX’i fullüyoruz ve son olarak geriye kalan statü puanlarımızı INT’e veriyoruz.

PVP Serverler İçin Zihinsel Statü Dağılımı

  1. STR
  2. VIT
  3. DEX
  4. INT

PVP Serverler için zihinsel savaşçı statü dağılımının en etkili versiyonu STR->VIT->DEX->INT şeklinde olan statü dağılımı versiyonudur. PVP serverlerde her ne kadar güçlü beden skillinin tesirlerinin artırsa da VIT 90’dan gelecek 90 savunma ve 3600HP umursanmayarak statülerin hepsi STR’ye verilerek mümkün olduğu kadar hızlı şekilde 90’a ulaştırılmalıdır. Zihinsel Savaşçılar PVP Serverlerde kasılırken çok zorlanırlar bunun sebebi ise saldırı güçlerinin özellikle Bedensel Savaşçılara göre çok az olmasıdır. Eğer saldırı gücüne çok fazla ihtiyacımız var ise DEX ve VIT arasında 2DEX 1VIT gibi dağılımlar izlenebilir. Ancak karakteri ile artık kavga etler yapmaya başlayacak bir zihinselin hayat enerjisi netlikle 90 olmalıdır.

TR İçin Zihinsel Statü Dağılımı

  1. VIT
  2. STR
  3. DEX
  4. INT

TR’de ise zihinsel savaşçı statü dağılımının en etkili hali VIT->STR->DEX->INT şeklindedir. Zihinsel Savaşçı Karakterimizin itemlerinin niteliklerine göre balanslı bir şekilde STR ve HP’yi arttırmalıyız. Zihinsellere teklifim 30-34’e kadar her düzey için 1HP 2STR veya 1HP 3STR şeklinde ilerlemeleri daha sonra savunması yüksek ve HP bonuslu itemleri varsa tamamiyle STR ile daha kısa müddette kasmaya yönelmeleridir. Şayet üstünüzde hiç HPli item yoksa ve zırh ve kalkanlarınız düşük geliştirmeye sahipse 30-40 VIT’in sizi idare etmesi zordur. Bu vaziyette 1VIT – 1STR ile STR ve hemen peşinden VIT 90a ulaştırılmalı ve DEX’e yönelinmelidir.

Metin2 Rehberi
Metin2 oynamaya 2007 yılında Alesta serverında başladım. Alesta serverinde uzun süre sıralamada ilk 100de kaldım ve ardından PVP serverlar ile ilgilenmeye başladım. Çeşitli serverlarda GM'lik görevi yaptıktan sonra kendi serverlarımı kurmaya başladım. Yıllar boyunca kendi PVP serverlarımı yönettim ve geliştirmeler yaptım. Şimdi Metin2 Rehberi aracılığıyla bütün tecrübemi sizlerle paylaşmak istiyorum.
lisamt2