Savaşçı Mı? Sura Mı? Daha Sağlam

lisamt2

Merhabalar arkadaşlar bugün sizlerle Savaşçı mı Yoksa Sura mı Sorusunun cevabını arıcağız. Herkes bu sorunun cevabına sura diye yanıt verir.Fakat yanlış!

Genel olarak Surayı kara büyü ve savaşçıyı’da Bedensel olarak örnek verilirse, Oynadığınız pvp’lerde yüksek oranda bunlardan bulunur. Suranın artısı büyülü hasar verebilmesidir. Yani şöyle anlatayım sura’ya kılıç savunması yaptınız fakat büyüye karşı dayanıklılık getirmezseniz, sıkıntı yaratır. Ve bu efsun metin2’de Kılıç bıçak v.b savunmalara karşı daha az item ‘a eklendiği için burda bir açık çıkıyor ve sura bir adım öne çıkıyor. gibi düşünmektesiniz.

lisamt2

Sura zeka kullanır fakat savaşçı zeka kullanmaz, Buda suranın işine yaramaktadır.

Peki savaşçıyı nasıl güçlü yaparız diyenler olacaktır elbette hemen bu formüle göz atalım; Savaşçı karakteri bedenselde statüler her ne kadar suradan yana olsa da item ve efsunlar konusunda şanslı bir karakter “delici vuruş şansı” efsunu herşeyi değiştirebilecek güçte bir efsun genel olarak biz bedensel kullanıcıları hep “Kritik vuruş şansı” efsununu ön plana atmaktayız her itemimize kritik eklemeyi tercih ediyoruz bu yanlış birşey aslında Kritik yerine delici vuruş şansı eklerseniz kesinlikle ve kesinlikle daha başarılı vuruşlar yaparsınız.

Yani size açıkca demek istediğim şu: Eğer emek bir pvp oynuyorsanız skill açmak zorsa Sadece Hava Kılıcı Ve Öfkeyi P yapıp diğer skillere dokunmadan Tam savunma ve full Delici Vuruş oranıyla yüksek ihtimal ws’lerde her karakteri yatırabilirsiniz.

Ama bu iş kumar gibidir. Eğer 1 vuruş delici değilde düz gelirse ve hp ‘niz düşükse yatabilirsiniz. Ben hepsinin delici gelmesi gibi birşey demiyorum.
Sadece şans işidir. Eğer ws başa baş gidiyorsa orda skill atmak yerine düz vuruşlarla sersemleterek karşı taraf suray’sa skill atmasını engellemek.Eğer ninja’ysa kombolarını bozmak için kullanılabilir.

Ve emin olun bu tarz bir savaşçı daha zevklidir.

Metin2 Rehberi
Metin2 oynamaya 2007 yılında Alesta serverında başladım. Alesta serverinde uzun süre sıralamada ilk 100de kaldım ve ardından PVP serverlar ile ilgilenmeye başladım. Çeşitli serverlarda GM'lik görevi yaptıktan sonra kendi serverlarımı kurmaya başladım. Yıllar boyunca kendi PVP serverlarımı yönettim ve geliştirmeler yaptım. Şimdi Metin2 Rehberi aracılığıyla bütün tecrübemi sizlerle paylaşmak istiyorum.
lisamt2